Akumulatory motocyklowe w Warszawie

Czym kierować się podczas zakupu akumulatora do motocykla?


Motocykliści mogą wybierać między akumulatorami żelowymi, AGM i kwasowo-ołowiowymi. Podczas zakupu powinni sugerować się przede wszystkim rodzajem posiadanego pojazdu oraz częstością jego użytkowania. Urządzenia żelowe są najdroższe, ale charakteryzują się m.in. wysokimi parametrami pojemności, ponadto nie wymagają ładowania nawet przez pół roku. Podobne funkcje oferuje użytkownikom technologia AGM. Jednak jeśli priorytetem klienta jest oszczędność, a jego motocykl należy do starszej klasy i nie ma dodatkowych funkcjonalności, doradzamy standardowy i najtańszy akumulator kwasowo-ołowiowy. Jeśli potrzebują Państwo zakupić akumulatory motocyklowe Warszawa jest naszym miejscem pracy.

akumulatory motocyklowe Powerbat

Powerbat

W ofercie wszelkiego rodzaju akumulatory do skuterów, motorowerów, motocykli i quadów. Akumulatory Powerbat to produkty znanego i cenionego producenta. Charakteryzujące się doskonałymi parametrami technicznymi. Wytrzymałe o podwyższonej odporności na obciążenia podczas rozruchu. Nie wymagają sprawdzania. Są bezobsługowe. Można je ładować popularnymi ładowarkami mikroprocesorowymi, dostępnymi w naszym sklepie.

Akumulatory marki Powerbat są bezobsługowymi jednostkami korzystającymi z najnowocześniejszych metod produkcyjnych.

akumulatory motocyklowe Unibat

Unibat

Akumulatory Unibat to połączenie bardzo dobrych parametrów prądowych oraz aktrakcyjnej ceny. Oferujemy dedykowane akumulatory do popularnych pojazdów jedno i dwuśladowych. Motoryckle, skutery, quady. Unibat to akumulatory sprzedawane od ponad 20 lat na rynku europejskim. Znane i cenione przez czołowych producntów pojazdów mechanicznych.

Akumulatory marki Unibat charakteryzują się włoskim rodowodem oraz zastosowaniem w sportowych markach.

akumulatory motocyklowe Unibat

Yuasa

Akumulatory Yuasa to połączenie bardzo dobrych parametrów prądowych oraz aktrakcyjnej ceny. Oferujemy dedykowane akumulatory do popularnych pojazdów jedno i dwuśladowych. Motoryckle, skutery, quady. Unibat to akumulatory sprzedawane od ponad 20 lat na rynku europejskim. Znane i cenione przez czołowych producntów pojazdów mechanicznych.

Akumulatory marki Yuasa charakteryzują się japońską precyzją zastosowaniem w sportowych markach.

Jak prawidłowo użytkować i przechowywać akumulatory motocyklowe?

Akumulator motocyklowe można ładować bezpośrednio w motocyklu (skuterze,quadzie) i poza nim. Ze względu sezonowość użytkowania jednośladów w ciagu roku, bardzo ważnym zadaniem jest dbanie o nasz akumulatr w zimie, gdy pojazd nie jest używany przez dłuższy czas. O nominalne napięcie w instalacji motocyklowej odpowiada regulator napięcia i wynosi ono niezmiennie 14,4 Volta. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie łądować akumulatora zbyt intensywnie, to znaczy, nie powodować wzrostu temperatury elektrolitu poza dopuszczalną wartość - wynoszącą około 46-50°C. Nie należy także ładować akumulatora, jeżeli temperatura elektrolitu jest mniejsza niż 5°C, gdyż napięcie szybko wzrasta i ładowanie nie jest efektywne. Czas ładowania zależy od stopnia rozładowania akumulatora, wielkości prądu i napięcia ładowania.